Główna O firmie Ksiażki
Power Net
ul. Sekutowicza 5/3
20-152 Lublin

email: biuro@powernet.pl
 

Dostawa gratis

Przy każdym zamówieniu realizowanym na terenie Polski wysyłka gratis.

   

Nowości

GWT w praktyce

          
email
hasło
   
Okładka

Autor: Chad Fowler

ISBN: 978-83-924603-1-2

Tytuł oryginału: My Job Went to India (And All I Got Was This Lousy Book)

Format: 152 x 226 mm / 205 str.

Oryginalne wydanie: 09/2005

Polskie wydanie: 06/2007

Cena: 29.90 zł

Moja Praca Emigruje do Indii

A wszystko, co dostałem, to ta marna książka

Czy zastanawialiście się, jaki los spotkał programistów w Stanach Zjednoczonych? Nie? A może jednak powinniście, bo zmiany, jakie tam nastąpiły w ciągu ostatnich lat, nieuchronnie przyjdą do nas. Lepiej zawczasu się na nie przygotować, aby nie dać się im zaskoczyć, tkwiąc cały czas z nosem tylko przy monitorze.

Dlaczego w USA w pewnym momencie zaczęto uważać, że zawód programisty jest tam skazany na wyginięcie? Chad Fowler, wykorzystując swoje bogate i różnorodne doświadczenia zarówno programisty, jak i menedżera czy kierownika zagranicznych zespołów (m.in. w Indiach), ale także - co może okazać się dla informatyków zaskakująco bliskie - saksofonisty jazzowego, pomoże Wam przygotować się na przeobrażenia rynkowe. Pomoże Wam zadbać o Wasz rozwój zawodowy tak, aby wyprzedzać te zmiany i aby świadomie dokonywać istotnych wyborów mających na niego wpływ, nie pozwalając, aby rządził nim przypadek. Autor przekonująco pokazuje, że w dzisiejszych czasach samo programowanie już nie wystarcza, a informatycy muszą brać pod uwagę także inne czynniki związane z sytuacją na rynku, a także w ich firmie. Dobre, a nawet świetne porozumiewanie się z samym komputerem, to stanowczo za mało, ponieważ równie ważna (a może nawet i ważniejsza!) jest umiejętność porozumiewania się z szefem, współpracownikami czy klientami. Jest to język, który może okazać się znacznie potrzebniejszy niż jakikolwiek język programowania, który opanowaliście.

Książka Chada Fowlera pozwoli Wam zrozumieć, w jaki sposób najlepiej zainwestować w siebie samych i swoje umiejętności. Proponuje on spojrzeć na własną karierę zawodową jak na biznes, w którym trzeba nieustannie podejmować decyzje dotyczące rodzaju prowadzonej działalności, sposobu inwestowania w swój produkt, ciągłego rozwijania go i reklamowania. Pokazuje ponadto, jak sprawić, aby Wasza praca była ciekawa i efektywna oraz jak ją kontrolować i planować. I nie robi tego tylko w sposób czysto teoretyczny, zarzucając czytelnika pustymi hasłami, ale podaje konkretne praktyczne rady, które możecie - i nawet powinniście - wykorzystywać każdego dnia. Jako bystry obserwator Fowler przygląda się zawodowi programisty od strony psychologii pracy, zaskakując często trafnością i oryginalnością swoich spostrzeżeń. W dodatku potrafi je przekazać w sposób ciekawy, ubarwiając swoją książkę interesującymi anegdotami zaczerpniętymi np. z jego doświadczenia jako muzyka czy programisty w Indiach. Będziecie zdumieni, ile możecie nauczyć się praktycznych rzeczy z jego opowieści o pułapce na południowoindyjskie małpy, o Hindusie nożyczkami obcinającym trawę czy też o graniu w zespołach jazzowych.

Moja praca emigruje do Indii jest książką, która ukazuje, jak odnaleźć się w dzisiejszej sytuacji rozproszonych środowisk pracy, kiedy miejsca pracy wędrują z jednego końca świata na drugi. Jeśli jeszcze nie wiecie, co to jest offshoring, pomoże Wam ona zrozumieć mechanizmy przenoszenia części działalności firmy do innych krajów oraz jak sprawić, aby przyniosło to Wam korzyść. Chad Fowler prezentuje na podstawie własnych doświadczeń różne punkty widzenia - zarówno firm z państw o wysokich kosztach pracy (USA), jak i niskich (Indie). Dzięki temu, że wskazuje, jak obie strony mogą skorzystać z offshoringu, jego książka dla polskiego czytelnika pozostanie długo aktualna ze względu na kierunek zachodzących w Polsce zmian. Jest to więc książka, do której będziecie często wracać.

Okładka
Okładka
Okładka
Okładka