Nasze Publikacje

Chociaż obecnie nie działamy jako wydawnictwo, jesteśmy dumni z książek, które wydaliśmy. Każda nasza książka przechodziła przez specjalistyczną korektę merytoryczną i wiernie odzwierciedlała oryginał. Oto one:

Autorzy: Dave Minter, Jeff Linwood

ISBN: 978-83-924603-0-5

Tytuł oryginału: Beginning Hibernate: From Novice to Professional

Format: 175 x 235 mm / 356 str.

Oryginalne wydanie: 08/2006

Polskie wydanie: 01/2007

Cena: 69.00 zł

Hibernate

od Nowicjusza do Profesjonalisty

"Hibernate. Od nowicjusza do profesjonalisty" to idealna pozycja dla tych, którzy już mają pewne doświadczenie w programowaniu w Javie z bazami danych, ale dopiero zaczynają pracować z frameworkiem Hibernate. Jest to aktualnie najpopularniejszy framework do mapowania obiektów na struktury danych przechowywane w relacyjnych bazach danych.

Książka ta zawiera najnowsze informacje o ostatnim wydaniu Hibernate wersji 3.2.x i oferuje jasne wprowadzenie do aktualnego standardu w dziedzinie mapowania obiektów w bazie danych.

Doświadczeni autorzy, Dave Minter i Jeff Linwood, dostarczają więcej dogłębnych przykładów niż jakiekolwiek inne książki o Hibernate dla początkujących. Autorzy prezentują materiał, rozwiązując problemy, z którymi można się spotkać w trakcie pracy z Javą i bazami danych. Ponieważ książka skupia się na Hibernate, nie tracąc czasu na nieistotne narzędzia, będziecie w stanie bardzo szybko stworzyć aplikacje wykorzystujące nową technologię.

Autor: Chad Fowler

ISBN: 978-83-924603-1-2

Tytuł oryginału: My Job Went to India (And All I Got Was This Lousy Book)

Format: 152 x 226 mm / 205 str.

Oryginalne wydanie: 09/2005

Polskie wydanie: 06/2007

Cena: 29.90 zł

Moja Praca Emigruje do Indii

A wszystko, co dostałem, to ta marna książka

Czy zastanawialiście się, jaki los spotkał programistów w Stanach Zjednoczonych? Nie? A może jednak powinniście, ponieważ zmiany, które tam nastąpiły w ciągu ostatnich lat, nieuchronnie dotrą również do nas. Lepiej zawczasu się na nie przygotować, aby nie dać się im zaskoczyć, skupiając się jedynie na pracy przy komputerze.

Dlaczego w USA w pewnym momencie zaczęto uważać, że zawód programisty jest skazany na wyginięcie? Chad Fowler, korzystając ze swoich bogatych i różnorodnych doświadczeń jako programista, menedżer i kierownik zagranicznych zespołów (m.in. w Indiach), a także – co może być dla informatyków zaskakująco bliskie – saksofonista jazzowy, pomoże wam przygotować się na zmiany rynkowe. Autor radzi, jak dbać o wasz rozwój zawodowy, aby wyprzedzać te zmiany i świadomie dokonywać istotnych wyborów, nie pozwalając, by to przypadek rządził waszym życiem zawodowym. Fowler przekonująco argumentuje, że w dzisiejszych czasach samo programowanie już nie wystarcza. Trzeba brać pod uwagę także inne czynniki związane z sytuacją na rynku i w firmie. Umiejętność komunikacji z przełożonymi, współpracownikami czy klientami jest równie ważna, a może nawet i ważniejsza, niż znajomość jakiegokolwiek języka programowania.

Książka Chada Fowlera pozwoli wam zrozumieć, jak najlepiej inwestować w siebie i swoje umiejętności. Autor proponuje spojrzeć na własną karierę zawodową jak na biznes, w którym trzeba podejmować decyzje o rodzaju prowadzonej działalności, sposobie inwestowania w siebie i nieustannym rozwijaniu swojego "produktu". Fowler pokazuje również, jak sprawić, aby wasza praca była ciekawa i efektywna, oraz jak ją kontrolować i planować. Nie robi tego w sposób czysto teoretyczny, ale podaje praktyczne rady, które można, a nawet powinno się, wykorzystywać każdego dnia. Jako bystry obserwator, autor przygląda się zawodowi programisty z perspektywy psychologii pracy, często zaskakując trafnością i oryginalnością swoich spostrzeżeń. Uzupełnia to wszystko interesującymi anegdotami z własnej kariery, zarówno jako muzyk, jak i programista w Indiach.

"Moja praca emigruje do Indii" to książka, która pokazuje, jak odnaleźć się w dzisiejszej sytuacji rozproszonych środowisk pracy, kiedy miejsca zatrudnienia przenoszą się z jednej części świata na drugą. Jeśli jeszcze nie wiecie, co to jest offshoring, książka pomoże wam zrozumieć mechanizmy przenoszenia części działalności firmy do innych krajów oraz jak sprawić, aby to wam przyniosło korzyść. Chad Fowler prezentuje różne perspektywy, zarówno firm z krajów o wysokich kosztach pracy (takich jak USA), jak i niskich (np. Indie). Dzięki temu książka pozostanie długo aktualna, również w kontekście zmian zachodzących w Polsce. Jest to pozycja, do której będziecie wracać wielokrotnie.

Autor: Jason Beaird

ISBN: 978-83-924603-2-9

Tytuł oryginału: The Principles of Beautiful Web Design

Format: 203 x 254 mm / 208 str.

Oryginalne wydanie: 03/2007

Polskie wydanie: 09/2007

Cena: 79.00 zł

Artystyczne projektowanie stron internetowych

Przewodnik po etapach projektowania estetycznych stron internetowych

Artystyczne projektowanie stron internetowych to pierwsza tego typu książka na polskim rynku wydawniczym. W przeciwieństwie do licznych publikacji z zakresu tworzenia stron WWW, skupia się ona wyłącznie na estetyce witryn internetowych, podając jednocześnie na tyle uniwersalne zasady projektowania, że można je wykorzystać w każdej dziedzinie mającej związek z grafiką. Książka ta w przystępny sposób uczy, jak zadbać o urodę projektów WWW, która idzie w parze z ich funkcjonalnością. Informatykom pochłoniętym zagadnieniami technicznymi pozwoli odkryć drzemiące w nich pokłady artystycznej duszy i sprawi, że zwykłe piksele zaczną się układać w małe (a może niekiedy i większe) dzieła sztuki. Zaskocz samego siebie i swoich klientów naprawdę pięknymi projektami!

Masz już dość tworzenia stron WWW, które działają perfekcyjnie, ale – no cóż – nie prezentują się zbyt dobrze? W takim razie Artystyczne projektowanie stron internetowych jest książką właśnie dla Ciebie. Jest to przystępny przewodnik ilustrowany mnóstwem kolorowych przykładów, który przeprowadzi Cię od początku do końca przez proces tworzenia świetnych projektów. Zasady tworzenia dobrych stron internetowych nie są tak skomplikowane jak fizyka jądrowa, a wykorzystując informacje zawarte w tej książce stworzysz olśniewające strony internetowe.

  • Poznaj proces projektowania, począwszy od poznawania potrzeb klienta, a skończywszy na implementacji
  • Dowiedz się, co oznacza "dobry projekt"
  • Projektuj ładne układy stron za pomocą siatek, reguły trójdzielnego podziału, równowagi i symetrii
  • Efektywnie wykorzystuj kolory, projektuj palety kolorów oraz schematy barw
  • Wykorzystuj teksturę: linie, punkty, kształty, objętość i głębię
  • Poznaj, jak dobra typografia może sprawić, że zwykłe projekty będą świetnie wyglądały
  • Efektownie wykorzystuj obrazy: ucząc się ich wybierania, edycji i zamieszczania
  • Prześledź przykładowy projekt od pierwszego pomysłu do jego ostatecznej realizacji
  • I wiele, wiele więcej...

Nie musisz kończyć akademii sztuk pięknych, aby projektować wspaniale wyglądające strony internetowe!

Autorzy: Robert Cooper, Charles Collins

ISBN: 978-83-924603-3-6

Tytuł oryginału: GWT in Practice

Format: 172 x 235 mm / 416 str.

Oryginalne wydanie: 05/2008

Polskie wydanie: 07/2008

Cena: 79.00 zł

GWT w praktyce

Za pomocą Google Web Toolkit (GWT) możemy tworzyć bogate aplikacje internetowe w Javie, używając frameworka przypominającego Swinga, który dostarcza dziesiątki gotowych komponentów. GWT automatycznie konwertuje Javę do JavaScriptu, tak że możemy skupić się na projekcie aplikacji i jej funkcjonalności, bez zaprzątania sobie głowy różnicami przeglądarek. To wszechstronne narzędzie otwiera wiele nowych możliwości dla programowania WWW, takich jak używanie narzędzi do testowania i kompilowania Javy, integracja z frameworkami w rodzaju Java Persistence API oraz ponowne wykorzystanie kodu w łatwy sposób na różnych etapach tworzenia aplikacji.

GWT w Praktyce jest opartą na przykładach książką zawierającą wiele kodu. Została ona napisana dla programistów mogących wykazać się podstawową wiedzą z zakresu GWT. Znajdziecie tutaj mnóstwo rozwiązań w stylu książki kucharskiej dla popularnych i dla nietypowych zagadnień, takich jak obsługa "przeciągnij i upuść" dla elementów interfejsu użytkownika, wiązanie danych, przetwarzanie danych strumieniowych, obsługa stanu aplikacji, automatyczne kompilacje i ciągła integracja. Docenicie, że tyle uwagi poświęcono problemowi integracji GWT z istniejącymi aplikacjami i usługami.

Co jest w środku:

  • Twórz i modyfikuj widżety
  • Poznaj tajniki RPC
  • Pakuj, kompiluj i testuj za pomocą Mavena, Anta i JUnit
  • Pracuj z Java Persistence API
  • Używaj GWT z Eclipse, NetBeans i IDEA

Robert Cooper i Charlie E. Collins są programistami Javy EE z Atlanty. Mają swój wkład w wiele projektów open source, łącznie z wtyczkami gwt-maven, które obsługują opartą na Mavenie kompilację w Google Web Toolkit.